TCS w Innsbrucku: Michael Hayboeck wygrywa kwalifikacje!

fot. Agnieszka Białek
fot. Agnieszka Białek

Przed chwilą zakończyły się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu w Innsbrucku z cyklu Turnieju Czterech Skoczni. Najlepiej w nich spisał się Michael Hayboeck, który wyprzedził Stefana Krafta i Richarda Freitaga. W jutrzejszych zawodach zobaczymy czterech Biało-Czerwonych.

Hayboeck (128,2 pkt) skoczył 128 metrów  i wyprzedził swojego rodaka Stefana Krafta (124,5 m) o punkt. Na trzecim miejscu znalazł się Niemiec Richard Freitag skacząc metr dalej od Krafta i uzyskując łącznie 125,8 pkt. Czwartą lokatę zajął Roman Koudela, a piątą Rune Velta.

Najlepiej z Polaków spisał się Piotr Żyła zajmując 10 miejsce, dzięki lądowaniu na 121,5 m. Oprócz Kamila Stocha (120,5 m) sklasyfikowanego na 13 pozycji, pozostali nasi skoczkowie spisali się nieco gorzej. Aleksander Zniszczoł (118 m) był 41, a Dawid Kubacki 43 (118 m). Bartłomiej Kłusek oraz Krzysztof Biegun, którzy zostali powołani na drugą część turnieju, zaprezentowali się dosyć słabo i nie zdołali przebrnąć kwalifikacji.

Początek pierwszej serii konkursowej zaplanowany jest na jutro na godzinę 14:00. Prognozy nie przewidują jakiś czynników, które znacząco mogłyby wpłynąć na rozegranie zawodów.

Pary KO Polaków:

  • Piotr Żyła – Daiki Ito
  • Kamil Stoch – Daniel Wenig
  • Aleksander Zniszczoł – Johann Andre Forfang
  • Dawid Kubacki – Anders Fannemel

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.