TCS w Innsbrucku: Lindvik zwycięża w kwalifikacjach, Kubacki szósty

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Turniej Czterech Skoczni przeniósł się do Austrii. Na skoczni Bergisel w Innsbrucku odbyły się kwalifikacje, w których zwyciężył Marius Lindvik. Tuż za Norwegiem uplasowali się Stefan Kraft i Karl Geiger. Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki na szóstym miejscu.

Lindvik w swoim skoku uzyskał 131,5 m. Metr dalej lądował Stefan Kraft, który uplasował się na drugim miejscu. Trzecią lokatę ex aequo zajęli Karl Geiger (131,5 m) i Philipp Aschenwald (131 m). Dalej na piątym miejscu po skoku na 130 m wylądował Ryoyu Kobayashi. Dawid Kubacki z kilku punktową rekompensatą za niekorzystny wiatr uzyskał 127 m i zajął szóste miejsce. Oczko niżej także ex aequo uplasowali się Timi Zajc (126 m) i Junshiro Kobayashi (127 m). W czołowej dziesiątce zakończyli także Piotr Żyła (131 m) i Stephan Leyhe (127 m).

W drugiej dziesiątce, na 18. miejscu po skoku na 123 m uplasował się Kamil Stoch. Nieco dalej wylądowali Maciej Kot (117 m) i Stefan Hula (114 m), którzy zajęli odpowiednio 39. i 47. miejsce. Jakub Wolny po skoku na 111 m nie wywalczył awansu do sobotniego konkursu i zajął 56. lokatę.

Pełne wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.