TCS w Innsbrucku. Ledwie 60 skoczków na starcie kwalifikacji (lista startowa)

Po dwóch konkursach w Niemczech, nadszedł czas na austriacką odsłonę 69. Turnieju Czterech Skoczni. Już jutro w Innsbrucku 60 skoczków przystąpi do oficjalnego treningu i kwalifikacji.

W sobotę o 11:45 na skoczni HS 130 w Innsbrucku rozpocznie się oficjalny trening przed kwalifikacjami do sobotniego konkursu, zaś same kwalifikacje wystartują równo o 13:30. Właściwe zmagania odbędą się jutro  również o 13:30.

Liderem noworocznej imprezy po dwóch konkursach jest najlepszy obecnie zawodnik Pucharu Świata – Halvor Egner Granerud. Za plecami Norwega czai się wciąż silny Niemiec Karl Geiger, a także nie mniej mocny Kamil Stoch. Straty zarówno, Niemca, jak i Polaka nie są duże. Mistrz świata w lotach traci zaledwie 4 punkty, zaś najlepszy zawodnik poprzedniej dekady 6,7 punktu.

Zwycięzca ostatniego konkursu indywidualnego w Garmitsch Partenkirchen – Dawid Kubacki – zajmuje obecnie miejsce tuż za wirtualnym podium, traci do trzeciego Kamila zaledwie 2,1 punkta, natomiast do prowadzącego Norwega traci 8,6 punkta. Piąte miejsce w tej klasyfikacji zajmuje kolejny Niemiec, lecz tym razem Markus Eisenbichler. Zawodnik klubu TSV Siegsdorf, traci jednak do prowadzącego Graneruda aż 23,5 punkta.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj