TCS w Innsbrucku. Kwalifikacje dla Kobayashiego. Stoch poza konkursem

14:45, 03.01.2022 Agnieszka Bartmańska Aktualizacja: 17:47, 05.01.2022

Kwalifikacje do trzeciego konkursu w ramach 70. Turnieju Czterech Skoczni zakończyły się zwycięstwem lidera klasyfikacji. Ryoyu Kobayashi poszybował na odległość 126,5 m, tym samym wyprzedzając drugiego Jana Hoerla o 1,4 pkt. Pięciu Polaków z awansem.

Ryoyu Kobayashi wciąż niepokonany. Japończyk po zwycięstwach w niemieckiej części widowiska notuje również kwalifikacyjne zwycięstwo na ziemiach austriackich. Drugie miejsce na Bergisel (HS128) wywalczył 129 m odległością Austriak, Jan Hoerl. Wirtualne podium dopełnił Szwajcar, Kilian Peier (127,5 m).

Na czwartej pozycji uplasował się Daniel Huber. Turniejowe odkrycie, Słoweniec Lovro Kos na miejscu piątym. W czołowej dziesiątce lokaty uzyskali trzej Niemcy: 6. Severin Freund, 8. fenomenalny w serii treningowej Markus Eisenbichler oraz 10. Karl Geiger. Między podopiecznymi Horngachera znaleźli się siódmy Yukiya Sato, a także dziewiąty Anze Lanisek.

Pięciu w konkursie, kryzys Stocha

Kamil Stoch po raz drugi w karierze nie uzyskał awansu do zawodów Turnieju Czterech Skoczni. Mistrz olimpijski po skoku na 114 m, przy nienajgorszych warunkach wietrznych, zakończył rywalizację w Innsbrucku na miejscu 59.

Choć udało się wywalczyć awans skoki Dawida Kubackiego nie napawają optymizmem. Lądując na 115 m Polak zajął pozycję 36. Dwie lokaty wyżej uplasował się Jakub Wolny (119 m), a w czwartej dziesiątce znalazł się również 32. Paweł Wąsek (118 m). Piotr Żyła uzyskując odległość 117 m awansował do konkursu z miejsca 26. Najlepszym z reprezentantów Polski okazał się dzisiaj 18. Andrzej Stękała (122,5 m).

Wkrótce poznamy rywali Biało-Czerwonych wg systemu KO.

Kwalifikacje przeprowadzono z belki 11. i 12.

Konkurs indywidualny zaplanowany jest na godzinę 13:30.