TCS w Innsbrucku. Kubacki liderem po pierwszej serii! Stoch trzeci, Granerud ze sporą stratą

Screen: Eurosport

Dawid Kubacki prowadzi po pierwszej serii konkursu TCS w Innsbrucku. Lider PŚ ma wyraźną przewagę nad Anze Laniskiem i Kamilem Stochem, którzy zajęli 2 i 3 pozycję. Dopiero na 6 miejscu, ze sporą stratą punktową, uplasował się lider TCS, Halvor Egner Granerud. Początek drugiej serii o 14:44.

Screen: Eurosport

Petarda Dawida

Za nami pełna emocji pierwsza seria konkursu TCS w Innsbrucku. Niesamowity skok oddał Dawid Kubacki. Lider PŚ poradził sobie z obniżoną belką i wiatrem w plecy i po skoku na 127 metr objął prowadzenie w konkursie. Jego przewaga nad Anze Laniskiem wynosi prawie 7 punktów. Świetnie spisał się również Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski jest na trzeciej pozycji, a tuż za jego plecami znajdują się Marius Lindvik i Stefan Kraft.

Kubacki coraz bliżej Graneruda

Spore straty zanotował lider TCS, Halvor Egner Granerud. Norweg po pierwszej serii znajduje się na 6 pozycji i traci do Dawida 12,8 punktu. To oznacza, że Kubacki odrobił jednym skokiem prawie połowę strat, jakie miał do Graneruda przed konkursem. W serii finałowej zobaczymy czterech Polaków. Oprócz Kubackiego i Stocha będą to trzynasty Piotr Żyła i osiemnasty Paweł Wąsek.

Wyniki

Źródło: informacja własna