TCS w Innsbrucku: Kraft zwycięża w kwalifikacjach, Kot i Żyła tuż za nim

Stefan Kraft

Właśnie zakończyły się kwalifikacje do trzeciego konkursu 65. Turnieju Czterech Skoczni. Na skoczni w austriackim Innsbrucku najdalej poszybował wicelider turnieju Stefan Kraft.

Kraft uzyskał 134,5 m, co było najdalszym skokiem kwalifikacji. Tuż za nim uplasowało się dwóch reprezentantów Polski. Na drugim miejscu po skoku na 132 m znalazł się Maciej Kot. Trzeci wynik uzyskał natomiast Piotr Żyła, który w swoim skoku uzyskał 130 m.

Czwarte miejsce zajął świetnie skaczący na treningach Michael Hayboeck (131 m). W czołowej szóstce uplasował się również Daniel Andre Tande (132 m) oraz Markus Eisenbichler (130 m).

Dobrze wypadli również pozostali reprezentanci Polski. Na 16. miejscu po skoku na 122,5 m wylądował Stefan Hula. Czołową dwudziestkę po skoku na 124 m zamknął Dawid Kubacki. Nieco dalej uplasowali się Jan Ziobro (120,5 m) i Klemens Murańka (115 m), którzy zajęli odpowiednio 34 i 49. miejsce.

W kwalifikacjach po dwóch świetnych skokach treningowych nie wziął udziału lider 65. Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch, który w rywalizacji KO zmierzy się ze zwycięzcą kwalifikacji Stefanem Kraftem.

Pełne wyniki 

Początek jutrzejszego konkursu w Innsbrucku zaplanowany jest na godz. 14:00. Mamy nadzieję, że nie sprawdzą się niekorzystne prognozy pogody i konkurs uda rozegrać się w równych i sprawiedliwych warunkach.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.