TCS w Innsbrucku: Kamil Stoch broni pozycji lidera (lista startowa)

_dsc0461-1024x682

Przed nami trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Tym razem areną zmagań skoczków będzie skocznia Bergisel w Innsbrucku. Niestety, według prognoz, którymi dysponują organizatorzy, pogoda może pokrzyżować szyki zawodnikom.

Po Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, karuzela Turnieju Czterech Skoczni zatrzymała się w austriackim Innsbrucku. Na skoczni Bergisel zostanie rozegrany przedostatni konkurs Turnieju. Nie ukrywamy, że z tym konkursem wiążemy duże nadzieje. Jest to jedna z ulubionych skoczni lidera całego touru, którym jest Kamil Stoch. Dwukrotny Mistrz Olimpijski z Sochi po wczorajszych bardzo dobrych treningach, zrezygnował z udziału w kwalifikacjach i w ostatniej parze zmierzy się z Stefanem Kraftem, który w klasyfikacji Turnieju jest tuż za Stochem. W Innsbrucku może się rozegrać emocjonujący pojedynek między tymi dwoma zawodnikami. Stawką jest wygrana w prestiżowym 65. Turnieju Czterech Skoczni. Oprócz wyżej wymienionego Stocha, w konkursie udział weźmie jeszcze sześciu biało-czerwonych. W przedostatniej parze szykuje się nam pojedynek polsko-polski między Klemensem Murańką a Maciejem Kotem. W trzeciej parze od końca Piotr Żyła zmierzy się z Andersem Fannemelem. Stefan Hula będzie musiał odeprzeć atak Lukasa Hlavy. Jan Ziobro wystartuje w rywalizacji z Markusem Schiffnerem, a Dawid Kubacki z Florianem Altenburgerem.

Pełna lista startowa

Niestety, jak informują organizatorzy zawodów w Innsbrucku, dzisiaj przez okolice Tyrolu przejdzie front atmosferyczny z silnymi opadami śniegu i porywami wiatru dochodzącymi do 10 m/s, co może przeszkodzić w przeprowadzeniu płynnie rywalizacji. Zawody planowo powinny się rozpocząć o godz. 14:00. Poprzedzi je seria próbna, która zaplanowana jest na 12:30. Transmisja z zawodów będzie do zobaczenia w Polsce na kanałach TVP1 i Eurosport1.

Źródło: fis-ski.com/Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.