TCS w Innsbrucku: Już jutro treningi i kwalifikacje

 

www.cusoon.at
www.cusoon.at

63. Turniej Czterech Skoczni przenosi się do Austrii, a tym samym wchodzi w decydującą fazę całego cyklu. Już jutro rozpoczną się treningi i kwalifikacje do niedzielnego konkursu.Emocji nie zabraknie na pewno! A to głównie dlatego, że po konkursach w Oberstdorfie i Garmisch- Partenkirchen nie ma głównego faworyta. Równo skacze kilku zawodników i ich walka o to prestiżowe trofeum, będzie zapewne trwać do ostatniego skoku w Bischofshofen.

Zanim to nastąpi najpierw czekają nas zmagania w Innsbrucku.Na obiekcie HS 130, zobaczymy 77 zawodników, w tym sześciu Polaków. Skoczkowie pojawią się na skoczni już o 11:30, wtedy rozpoczną się treningi. Na godzinę 14:00 zaplanowano kwalifikacje.

 Skocznia Bergisel

Rekord skoczni został ustanowiony 4 stycznia 2002 roku przez  Svena Hannawalda, ale na skoczni oddawano lepsze skoki . Nie zostały one jednak uznane za oficjalny rekord, gdyż przepisy FIS wskazują na to, że rekord skoczni może być uznany jedynie podczas takich zawodów jak konkurs w ramach Pucharu Świata, Mistrzostw Świata czy Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Najdłuższy w historii skok oddany na Bergisel to 136 metrów, uzyskane 11 września 2004 roku przez Adama Małysza.

 Warunki

Niestety prognozy na ten weekend nie są zbyt optymistyczne. Organizatorzy konkursu spodziewają się ocieplenia, a także opadów śniegu z deszczem, którym towarzyszyć będzie silny wiatr. Nie pozostaje nam nic innego, jak wierzyć w to, że zła aura ominie Bergisel.

Transmisja kwalifikacji już od godziny 14:00 w TVP1 i Erosporcie.

Program zawodów:

03.01.2015 (sobota):

11:30 – oficjalny trening (dwie serie)

14:00 – kwalifikacje

04.01.2015 (niedziela):

12:45 – seria próbna

14:00 – pierwsza seria konkursowa

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.