TCS w Innsbrucku: Freitag wygrywa, Stoch siódmy!

DSC07008Richard Freitag wygrywa trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku! Na skoczni Bergisel Niemiec nie miał sobie równych i drugiego Stefana Krafta wyprzedził o 5 pkt!

Richard Freitag (133,5 i 132 m) po pierwszej serii prowadził w konkursie razem z nowym rekordzistą skoczni Stefanem Kraftem (137 i 127 m). W drugiej serii Austriak nie sprostał wyzwaniu i musiał uznać wyższość Niemca. Na trzecim miejscu ex aequo znaleźli się Simon Ammann (132 i 130,5 mm) i Noriaki Kasai (128,5 i 132 m).

Najdłuższym skokiem dzisiejszego konkursu popisał się Michael Hayboeck, który w drugiej serii uzyskał 138 m ale nowy rekord skoczni nie zostanie uznany, ponieważ Austriak podparł swój skok. Ostatecznie po skokach na 125 i 138 zajął 6. miejsce.

W końcu dobry konkurs zaliczyli dzisiaj biało-czerwoni. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch (127 i 130 m) zajął wysokie 7. miejsce. Piotr Żyła niestety nie utrzymał swojego dobrego miejsce po pierwszej serii i ostatecznie po skokach na 130,5 i 123,5 m zajął 13. lokatę. Punkty zdobyli dzisiaj również Dawid Kubacki (22. miejsce) oraz Aleksander Zniszczoł (28. miejsce).

Po trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni liderem wciąż pozostaje Austriak Stefan Kraft (835,4 pkt). Na drugim miejscu Michael Hayboeck, (812,3 pkt) a podium uzupełnia Peter Prevc (806 pkt).
Kamil Stoch (771,5 pkt) przesunął się na 8. pozycję. Piotr Żyła (711,6 pkt) zajmuje 13. miejsce.

Klasyfikacja Turnieju Czterech Skoczni

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostaje Michael Hayboeck. Na drugie miejsce przesunął się Stefan Kraft. Najwyżej sklasyfikowany Polakiem zostaje Piotr Żyła, który zajmuje 21. miejsce. Kamil Stoch zajmuje 23. lokatę.