TCS w Innsbrucku: Dziś treningi i kwalifikacje (lista startowa)

Kamil Stoch

W dzisiejsze południe zawodnicy odbędą podwójny trening w trzecim etapie Turnieju Czterech Skoczni w Austriackim Innsbrucku. Po skokach czysto treningowych skoczkowie wezmą udział w kwalifikacjach, które wyłonią 25 par systemu KO do jutrzejszych zmagań.

Jak co roku, trzecim przystankiem w Turnieju Czterech Skoczni jest obiekt Bergisel w Innsbrucku. Na skoczni o punkcie K 120 i rozmiarze HS 130 pojawi się 70 zawodników z 18 krajów. Na belce startowej niezmiennie zobaczymy siedmiu naszych reprezentantów. Z 18. numerem startowym pojawi się Jan Ziobro, następny w kolejce jest Klemens Murańka (29. numer), 47. pojawi się Stefan Hula, 55. skakać będzie Dawid Kubacki, 59. z kolei jest Piotr Żyła. W TOP 10 klasyfikacji generalnej Pucharu Świata znajdziemy Macieja Kota (65 numer) i Kamila Stocha (67 numer). Oboje jednak również najprawdopodobniej wystąpią w kwalifikacjach, by poznać swoich rywali z systemu KO. Jeśli jednak zrezygnowaliby ze skoku wtedy będą musieli zmierzyć się ze zwycięzcą kwalifikacji.

We wcześniejszych latach w Innsbrucku na najwyższym stopniu podium najczęściej pojawiali się Austriacy. W sezonie 2015/16 zwyciężył Peter Prevc przed Severinem Freundem i Kennethem Gangnesem. Sezon wcześniej triumfował Richard Freitag przed Stefanem Kraftem i ex aequo Simonem Ammannem i Noriakim Kasai. Jeśli chodzi o Polaków to Adam Małysz na Bergisel raz zwyciężał a trzykrotnie stał na drugim stopniu podium. Kamil Stoch jednokrotnie był drugi i raz zajmował trzecią pozycję. Czy tym razem uda mu się pobić swój rekord i tym samym utrzymać pozycję lidera w całym cyklu?

Lista startowa kwalifikacji

Program zawodów:

Wtorek, 03.01.2017
11:45 – Oficjalny trening
14:00 – Kwalifikacje

Środa, 04.01.2017
12:30 – Seria próbna
14:00 – Pierwsza seria konkursu w systemie KO

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.