TCS w Innsbruck: Kto wygra w Innsbrucku? (lista startowa)

Dawid KubackiPrzed nami kolejny dzień zmagań skoczków narciarskich w Turnieju Czterech Skoczni. O godz. 14:00 odbędzie się pierwsza seria trzeciego już konkursu tych zmagań. Tym razem światowa czołówka powalczy w Innsbrucku.

Na skoczni Bergisel skoczkowie pojawią się już o godz. 12:45 podczas serii próbnej. W konkursie zobaczymy czterech naszych reprezentantów: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę oraz Aleksandra Zniszczoła. Prognozy pogody na dzisiejszy dzień nie są najlepsze. Organizatorzy mówią, że spodziewają się sporych opadów śniegu i mocnego wiatru. Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce przed rokiem. Udało się jednak rozegrać jedną serię. Jak będzie tym razem?

Zawody w Innsbrucku będą przedostatnimi z serii Turnieju Czterech Skoczni. Wyklarowała nam się właściwie czołówka, która ma szansę na końcowe zwycięstwo. Premiowani są tutaj ponownie Austriacy, ponieważ dwa ostatnie konkursy odbywają się przy ich publiczności. Liderem jest aktualnie Stefan Kraft, ale drugi Peter Prevc traci do niego zaledwie 1,1 punktu. Lider Pucharu Świata Michael Hayboeck ma stratę 7,1 punktu. Czwartemu Jacobsenowi brakuje do Krafta ponad 20 punktów, więc ciężko mu będzie to odrobić. Zatem faworytów na placu boju pozostało tylko trzech. Pamiętajmy jednak o podstawowej zalecie sportu. Nieprzewidywalność… do samego końca. Miejmy nadzieję, że i tym razem wydarzy się coś niespodziewanego!

Pary KO Polaków:

  • Piotr Żyła – Daiki Ito
  • Kamil Stoch – Daniel Wenig
  • Aleksander Zniszczoł – Johann Andre Forfang
  • Dawid Kubacki – Anders Fannemel

Lista startowa

Informacje o zawodnikach

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.