TCS w Ga-Pa. Wąsek vs Forfang, Granerud vs Hula. Oto pary noworocznego konkursu (lista startowa)

fot. M. Rudzińska

Za nami drugie kwalifikacje 71. Turnieju Czterech Skoczni, a co za tym idzie – poznaliśmy pary KO noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen. Pięciu biało-czerwonych powalczy o awans do pierwszej serii. Spośród naszych zawodników zdecydowanie najgorzej trafił Stefan Hula, który zmierzy się z Halvorem Granerudem.

fot. M. Rudzińska

Tym razem nie udało się awansować wszystkim Polakom do konkursu rozgrywanego w ramach 71. Turnieju Czterech Skoczni. Przez kwalifikacje nie przeszedł bowiem Jan Habdas. Z drugiej strony najlepszy podczas sylwestrowych zmagań okazał się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dawid Kubacki. Na najtrudniejszego rywala trafił Stefan Hula. Najciekawiej z naszych z kolei zapowiada się para Pawła Wąska. Oto wszystkie pary KO Polaków.

Dawid Kubacki – Decker Dean
Piotr Żyła – Antti Aaalto
Kamil Stoch – Francesco Cecon
Paweł Wąsek – Johann Andre Forfang
Halvor Egner Granerud – Stefan Hula

Kto z kim w drugim konkursie?

Nowy rok ze skokami otworzą Yukiya Sato oraz Clemens Leitner. Po nich skakać będą Ryoyu Kobayashi i Anders Fannemel. Co ciekawe, to Norweg będzie rozstawionym zawodnikiem w tej parze. Przeciętny w kwalifikacjach Karl Geiger trafił nieźle, bowiem na Rena Nikaido. Ciekawie zapowiadają się walki Aschenwald vs Wellinger, Lindvik vs Leyhe, Paschke vs Einsenbichler oraz nieobliczalnego Domena Prevca z także nierównym Timi Zajcem. Zmagania w pierwszej serii zakończy wspomniana już para KO z Kubackim na czele.

Lista startowa

Źródło: informacja własna