TCS w Ga-Pa: Tande najlepszy na pierwszym treningu, w drugim triumfuje Eisenbichler

_dsc0892-1024x682

Najlepszy w pierwszym treningu do kwalifikacji w Garmisch-Partenkirchen okazał się Daniel-Andre Tande, natomiast w drugim to Markus Eisenbichler triumfował. Kamil Stoch uplasował się dwa razy na miejscu czwartym. 

Na pierwszym miejscu podczas pierwszego treningu został sklasyfikowany Daniel-Andre Tande, który skoczył 135,5 metra. Półtora metra dalej skoczył Stephan Leyhe, który zajął miejsce drugie, tyle samo co jego rodak skoczył Markus Eisenbichler, który uplasował się na miejscu trzecim. Kamil Stoch po skoku na 133,5 metra trening zakończył na miejscu czwartym. Maciej Kot wylądował na 135 metrze, zapewniając sobie tym samym 7 miejsce, pozycje niżej, po skoku na 133 metry został sklasyfikowany Piotr Żyła. Dawid Kubacki zajął 16 miejsce, po skoku na 130,5 metra, a Jan Ziobro skacząc dwa i pół metra dalej, zajął miejsce 19. Stefanowi Huli brakło jednego metra do odległości 130 metrów i uplasował się na pozycji 33, Klemens Murańka jako jedyny z naszych reprezentantów nie przekroczył punktu K. Klimek skoczył 121,5 metra plasując się na pozycji 59. Skoki treningowe odpuścili sobie Stefan Kraft, Michael Hayboeck oraz Manuel Fettner.

W drugim treningu najlepszy był Markus Eisenbichler, który wylądował na 136,5 m, dwa metry dalej skoczył drugi Vincent Descombes Sevoie, natomiast trzeci był Stephan Leyhe, ponownie z taką samą odległością jak Markus Eisenbichler. Najlepszym z Polaków był oczywiście Kamil Stoch, który po skoku na 135 metrów zajął ponownie pozycję czwartą. Dawid Kubacki oddał próbę na 134,5 metra, zajmując tym samym miejsce ósme, Maciej Kot skacząc trzy metry bliżej, zajął pozycję dziesiątą, a Jan Ziobro po świetnym skoku o pół metra dłuższym od Kubackiego uplasował się na miejscu 12. 134 metry Piotra Żyły pozwoliły mu zająć miejsce 17,a Stefan Hula po skoku na 128,5 metra zajmując miejsce 35. Klemens Murańka ponownie nie przekroczył punktu K, jednakże tym razem nie przekroczył również granicy 120 metrów. Brakło mu pół metra i sklasyfikowany został na miejscu 55. W drugim treningu na belce nie zasiadł Daiki Ito.

Pełne wyniki

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.