TCS w Ga-Pa. Przed nami ostatnie kwalifikacje w 2020 roku (lista startowa)

fot. sportsinwinter.pl

Choć 2020 rok dał się zawodnikom mocno we znaki, nie ominie ich jeszcze jeden występ na skoczni. 31 grudnia na skoczni w Garmisch Partenkirchen odbędą się ostatnie kwalifikacje w tym roku. 

fot. sportsinwinter.pl

Na starcie ostatnich kwalifikacji bieżącego roku pojawi się 63 zawodników, aby rywalizować o miejsce w noworocznym konkursie. Obiekt w Garmisch Partenkirchen będzie świadkiem walki o miejsce w czołowej “pięćdziesiątce”, o które skoczkowie regularnie kruszą kopie. Będą to kwalifikacje do drugiego konkursu 69. Turnieju Czterech Skoczni.

Karl Geiger, który obecnie znajduje się na pozycji lidera turnieju nie odda prowadzenia tak łatwo. Będzie walczył o jego utrzymanie, a jego głównymi rywalami są w tym momencie Kamil Stoch oraz Marius Lindvik. Do gry włączy się Halvor Egner Granerud, a także Markus Eisenbichler.

Wśród polskich zawodników będziemy mogli zobaczyć próby Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły, a także Andrzeja Stękały i Klemensa Murańki. Na starcie nie zabraknie również Aleksandra Zniszczoła i Macieja Kota. Pojawią się również dwaj zawodnicy, którzy byli nieobecni w Oberstdorfie. Będą to Amerykanin – Dean Decker oraz Rosjanin, Danil Sadriejew.

Pełna lista startowa znajduje się tutaj.

Źródło: informacja własna.