TCS w Ga-Pa: Polacy kończą rok kwalifikacjami (lista startowa)

dscn4843-kopiowanieGross Olympiaschanze jest tradycyjną areną zmagań noworocznego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Dzisiaj w Garmisch-Partenkirchen treningi i kwalifikacje. Na starcie widnieje 71 nazwisk.

65. edycja Turnieju Czterech Skoczni rozkręca się na dobre. Po bardzo udanym dla nas konkursie w Oberstdrofie, nadszedł czas na Ga-Pa. Skoczkowie na dużej skoczni pojawią się dzisiaj ok. 11:45, kiedy ma zostać rozegrany oficjalny trening. Na godzinę 14:00 zaplanowano kwalifikacje wyłaniające najlepszą pięćdziesiątkę, która zmierzy się jutro w konkursie głównym. Zawodnicy tradycyjnie zostaną podzieleni na pary rywalizujące w systemie KO. Warunki na skoczni wydają się optymalne. Najprawdopodobniej nic nie stanie na przeszkodzie w rozegraniu zawodów.

Faworytami konkursu wydają się być wczorajsi sukcesorzy, czyli zwycięzca Stefan Kraft i faworyt wielu do wygrania całego turnieju – Kamil Stoch. Polak wczoraj udowodnił, że nie bez podstaw jest stawiany w roli kandydata do triumfu, zajmując drugie miejsce. Ta dwójka w kwalifikacjach powalczyć powinna o numer jeden w konkursie. Przeszkadzać w tym będą oczywiście Michael Hayboeck oraz Daniel Andre Tande. Norweg wygrał kwalifikacje w Oberstdorfie, ale w pierwszej serii konkursowej oddał słabszy skok, co przy dużo lepszej drugiej próbie, pozwoliło na czwarte miejsce i dość wyraźną stratę do Krafta i Stocha. Groźny jest także rozpędzający się z konkursu na konkurs faworyt gospodarzy Markus Eisenbichler.

Polacy liczą także na resztę naszej kadry. W Oberstdorfie każdy z naszych skoczków awansował do konkursu, zatem w Ga-Pa wydaje się to być absolutnym celem minimum. Wczoraj aż pięciu biało-czerwonych znalazło się czołowej dwudziestce. Poza Kamilem Stochem najlepiej wypadł Piotr Żyła, który został sklasyfikowany na siódmym miejscu. To jego najlepszy wynik w tym sezonie. Mamy nadzieję, że polscy skoczkowie dobrze zakończą ten rok. Transmisję z dzisiejszych kwalifikacji obejrzycie w kanale Eurosport 1. Relacja także w Radiu Gol (Radiogol.pl).

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.