TCS w Ga-Pa. Oto pary noworocznego konkursu (lista startowa)

Fot. M. Król

Noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen otworzy para Klemens Murańka – Naoki Nakamura. Ciekawie zapowiada się konfrontacja Piotra Żyły z Michaelem Hayboeckiem. Najtrudniejsze zadanie czeka Aleksandra Zniszczoła, który będzie się mierzyć ze Stefanem Kraftem. 

Fot. M. Król

Konkurs w Garmisch-Partenkirchen będzie pierwszym z systemem KO podczas 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Zawody otworzy Klemens Murańka. Na 26-letniego reprezentanta Polski trafił Naoki Nakamura. Jako drugiego z biało-czerwonych zobaczymy Macieja Kota, który będzie się mierzyć z Richardem Freitagiem. Po polsko-niemieckiej parze obejrzymy słoweński pojedynek Bor Pavlovcic – Peter Prevc. Po nich o bezpośredni awans do serii finałowej powalczą Gregor Deschwanden i Antti Aalto.

Bardzo ciekawie zapowiada się para piętnastego w kwalifikacjach Daniela Hubera oraz trzydziestego szóstego Zigi Jelara. Po Austriaku i Słoweńcu zobaczymy niemiecko-japońską parę Constantin Schmid – Yukiya Sato. Trzeciego z Polaków, a 39. zawodnika w kwalifikacjach Piotra Żyłę czeka batalia z dwunastym Michaelem Hayboeckiem. 41. z kolei Jan Hoerl trafił w parze na 10. Johanna Andre Forfanga.

Po Hoerlu i Forfangu zobaczymy Andrzeja Stękałę. Czternasty zawodnik Pucharu Świata będzie rywalizować z Domenem Prevcem. W kolejnej parze Dawid Kubacki zmierzy się z reprezentantem Estonii Arrti Aigro. Kamil Stoch trafił z kolei na Viktora Polaska. Zdecydowanie najtrudniejsze zadanie czeka Aleksandra Zniszczoła. Ostatni z podopiecznych Michala Doleżala będzie walczył o drugą serię ze Stefanem Kraftem. Jewgienij Klimow podejmie Markusa Eisenbichlera, Sander Erikssen Halvora Graneruda, a pierwszą cześć zmagań zakończy para David Siegel – Anze Lanisek.

Pary KO

Źródło: informacja własna