TCS w Ga-Pa: Noworoczna seria próbna bez niespodzianki. Ryoyu Kobayashi wygrywa

Za nami pierwsze seria próbna 2019 roku. W Ga-Pa najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi. Za Japończykiem uplasowali się Robert Johansson i Markus Eisenbichler. Najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki, który zajął 10. lokatę.

Ryoyu Kobayashi znokautował rywali w serii próbnej przed pierwszym indywidualnym konkursem skoków narciarskich w tym roku. Japończyk uzyskał z 10 belki startowej aż 140 metrów i drugiego Roberta Johanssona (135 m) o 13 punktów. Na trzecim miejscu uplasował się reprezentant gospodarzy Markus Eisenbichler. Wicelider Turnieju Czterech Skoczni uzyskał 133,5 metra, co dało mu stratę 1,8 pkt. do Norwega. Za najlepszą trójką znalazł się Halvor Egner Granerud (135 m), David Siegel (135 m) oraz Anders Fannemel (130 m). Jednak dwaj pierwsi ruszali z 11 bramki startowej. Najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki, który skoczył 128 metrów i został sklasyfikowany na 10. miejscu.

Pozostali Polacy spisali się przeciętnie. Na szesnastym miejscu był Piotr Żyła (127 m). Dwudziesty trzeci był Jakub Wolny (135 m), dwudziesty czwarty Kamil Stoch (121,5 m), trzydziesty drugi Stefan Hula (123,5 m), natomiast czterdziesty czwarty Aleksander Zniszczoł (118 m).

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.