TCS w Ga-Pa: Lindvik zwycięża i wyrównuje rekord skoczni. Kubacki na podium

Fot: Angelika Uchacz

Fot: Angelika Uchacz

W drugim konkursie 68. Turnieju Czterech Skoczni triumfował reprezentant Norwegii, Marius Lindvik. Miejscem na trzecim stopniu podium Nowy Rok rozpoczął Dawid Kubacki.

Bohaterem noworocznych zmagań został Marius Lindvik, który w pierwszej serii skoczył 143,5 metra i wyrównał rekord skoczni Grosse Olympiaschanze, zaś w finale uzyskał 136 metrów i ostatecznie przypieczętował wygraną. Oczko niżej sklasyfikowany został Niemiec Karl Geiger, który w swoich próbach wylądował kolejno na 132. metrze oraz 141. metrze i 50. centymetrze obiektu. Na najniższym stopniu podium oglądaliśmy Dawid Kubackiego – podopieczny Michała Doleżala oddał skoki o długościach 137 metrów oraz 139,5 metra. Czołową piątkę uzupełnili: czwarty Ryoyu Kobayashi (132 / 141 m) i piąty Daiki Ito (131 / 136,5 m).

Zarówno Kubacki jak i Stoch bez problemów awansowali do finału konkursu wygrywając w parach. Piotr Żyła, co prawda przegrał swój pojedynek KO z Mariusem Lindvikiem, jednak dzięki najlepszemu wynikowi spośród szczęśliwych przegranych awansował do finału zmagań i finalnie zajął 15. miejsce (133,5 / 133 m). Stoch zakończył z trzecim najlepszym wynikiem w ekipie Polski (19. miejsce; 126,5 / 135 m). Po jednym skoku oddali Maciej Kot (33. miejsce; 128 m) i Stefan Hula (40. miejsce; 124,5 m), którzy przegrali swoje pojedynki KO i nie załapali się do grupy “lucky loosers”.

Dyskwalifikacją został ukarany Japończyk, Junshiro Kobayashi.

Na półmetku 68. TCS liderem klasyfikacji punktowej pozostaje Ryoyu Kobayashi. Drugą lokatę zajmuje Karl Geiger. Tuż za nim plasuje się Dawid Kubacki.

Pełne wyniki konkursu

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.