TCS w Ga-Pa: Kamil Stoch po kolejną wygraną w Pucharze Świata? (lista startowa)

W pierwszy dzień nowego roku tradycyjnie odbędą się zawody Pucharu Świata w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. To jednocześnie drugi z konkursów Turnieju Czterech Skoczni, w którym liderem po wygranej w Oberstdorfie jest Kamil Stoch. Dziś Polak będzie bronił prowadzenia w tym turnieju.

Wczorajsze kwalifikacje do konkursu noworocznego mogą napawać optymizmem. Wygrał je wprawdzie Norweg Johann Andre Forfang, ale reprezentanci Polski także spisali się bardzo dobrze. Dobrą formę potwierdzili Stefan Hula, Dawid Kubacki i oczywiście Kamil Stoch. Wprawdzie to wciąż Kamil jest spośród Polaków głównym faworytem do zwycięstwa, ale Stefan Hula i Dawid Kubacki  również powinni celować w wysokie miejsca, zwłaszcza że w Oberstdorfie również spisali się znakomicie. Poza wspomnianą trójką w konkursie w Ga-Pa nie zabraknie także pozostałych naszych skoczków, którzy startowali w kwalifikacjach, czyli Piotra Żyły, Macieja Kota i Jakuba Wolnego. Jedynie Jakub Wolny będzie dziś startował jako pierwszy ze swojej pary, co oznacza, że pozostali Polacy mogą być uważani za faworytów pojedynków KO, choć rywalizacja Macieja Kota z Gregorem Schlierenzauerem i Piotra Żyły z Domenem Prevcem zapowiada się interesująco.

Klasyfikacja Turnieju Czterech Skoczni wygląda aktualnie dokładnie tak, jak klasyfikacja ostatniego konkursu w Oberstdorfie. Liderem jest zatem Kamil Stoch, który ma przewagę 4,2 pkt. nad drugim Richardem Freitagiem. Trzeci jest Dawid Kubacki, który jest gorszy od Kamila Stocha o 9,6 pkt.

W poprzednim roku w Garmisch-Partenkirchen zwyciężył Norweg Daniel Andre Tande. Drugi był Kamil Stoch, a trzeci Stefan Kraft. Stoch w Ga-Pa nie wygrał jeszcze nigdy, a zeszłoroczne podium było jego jedynym w tym miejscu. Co więcej, w Garmisch nie wygrał żaden Polak, nawet Adam Małysz, który cztery razy był tu w czołowej trójce, ale ani razu na pierwszym miejscu. Chyba najwyższy czas na pierwsze polskie zwycięstwo w Ga-Pa.

Lista startowa

Pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o godzinie 14:00.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.