TCS w Ga-Pa. Granerud prowadzi po pierwszej serii. Polacy w czołówce

Screen- Eurosport

Halvor Egner Granerud prowadzi po pierwszej serii noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen. Tuż za plecami Norwega znalazł się Anze Lanisek. Trzecie miejsce, ale z wyraźną stratą do lidera, zajął Dawid Kubacki. Początek drugiej serii o 15:15.

Screen- Eurosport

Granerud ucieka rywalom

Halvor Egner Granerud potwierdził wielką formę i po skoku na 140 metr prowadzi po pierwszej serii drugiego konkursu 71 TCS. Pół metra dalej wylądował Anze Lanisek, który zajął drugą pozycję z minimalną stratą do Norwega. Na trzeciej i czwartej pozycji znaleźli się Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Reprezentanci Polski mają jednak już wyraźne straty punktowe do prowadzącego. Czołową piątkę zamknął Andreas Wellinger.

U Krafta bez zmian

Dobry skok zaprezentował również kolejny z naszych zawodników, Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski po pierwszej serii znalazł się na 8 miejscu. Ze swojej próby zadowolony może być także Paweł Wąsek, który uplasował się na 13 pozycji. Uwagę zwraca z pewnością niska lokata Stefana Krafta. Utytułowany Austriak po raz kolejny w swojej karierze nie poradził sobie ze skocznią w Ga-Pa i po pierwszej serii znalazł się na 22 miejscu.

Wyniki

Źródło: informacja własna