TCS w Ga-Pa. Granerud najlepszy w serii próbnej. Rewelacyjne skoki Polaków

13:18, 01.01.2021 Mateusz Król Aktualizacja: 13:34, 01.01.2021

Skoczkowie narciarscy mają za sobą pierwsze próby w nowym roku. W serii próbnej przed drugim konkursem Turnieju Czterech Skoczni, najlepszy okazał się Halvor Egner Granerud, który uzyskał metrów 137 metrów. W czołówce znaleźli się też polscy skoczkowie. Piotr Żyła zaliczył najdłuższy skok - 141 metrów - i był drugi. Za nim sklasyfikowany został Kamil Stoch z odległością 139 metrów.

Lider Pucharu Świata i aktualnie czwarty zawodnik Turnieju Czterech Skoczni najlepszy w pierwszej serii próbnej nowego roku. Na olimpijskiej skoczni w Ga-Pa, Halvor Egner Granerud skoczył 137 metrów i wyprzedził dwójkę rewelacyjnych Polaków. Piotr Żyła poleciał aż 141 metrów i w swojej rywalizacji był zdecydowanie lepszy od Michaela Hayboecka. Cieszy jednak fakt, że zajął drugie miejsce z niewielką stratą do Norwega. Rewelacyjnie spisał się Kamil Stoch, który lądował tylko dwa metry bliżej od Żyły. Wicelider Turnieju Czterech Skoczni uzupełnił czołową trójkę. Bardzo dobrze spisał się też Andrzej Stękała, któremu zaliczono 132,5, co dało miejsce ósme.

Dawid Kubacki miał zmierzone 129 metrów, co dało mu szesnastą pozycję i zwycięstwo w swojej parze. Klemens Murańka, który rywalizuje w parze z Naokim Nakamurą, uzyskał 126 metrów i był trzydziesty szósty. Pokonał też Japończyka. Maciej Kot skoczył 123,5 metra, co dało mu 35. miejsce. W parze lepszy był od niego Richard Freitag, którzy skoczył 130,5 metra. Aleksander Zniszczoł, który powalczy w parze ze Stefanem Kraftem, uzyskał 122 metry i był trzydziesty. Austriak miał zmierzone 134 metry i został sklasyfikowany jako piąty zawodnik serii próbnej.