TCS w Ga-Pa: Czas na ostatnie skoki w roku. Dziś treningi i kwalifikacje (lista startowa)

fot. W. Wnętkowska

Już dzisiaj kolejny sprawdzian dla naszych reprezentantów – treningi i kwalifikacje do noworocznego konkursu w  Garmisch-Partenkirchen. Czy któryś z Polaków będzie zabłyśnie? Na starcie 69 zawodników. 


Garmisch-Partenkirchen to kolejny przystanek podczas 67. Turnieju Czterech Skoczni. Große Olympiaschanze to obiekt, na którym każdego roku odbywa się konkurs właśnie 1 stycznia. Od czasów budowy był on wielokrotnie remontowany, a w 2007 roku miały tutaj miejsce ostatnie zawody na obiekcie z punktem konstrukcyjnym wyznaczonym na 115 metrze. Wtedy to oficjalnym rekordzistą skoczni był Adam Małysz, który kilka lat wcześniej uzyskał 129.5 metra. Nowa skocznia ma punkt konstrukcyjny dziesięć metrów dalej, a najdłuższy skok należy do Andersa Jacobsena, który w 2014 roku poszybował na odległość 145 metrów.

W dzisiejszych zmaganiach weźmie udział 7 Polaków –  Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł. W kwalifikacjach zostanie wyłonionych 25 par. W konkursie skoczkowie z każdej pary będą rywalizowali ze sobą o miejsce w serii finałowej.

Pełna lista startowa 

Trening zaplanowany jest na godzinę 11.45, natomiast kwalifikacje mają się rozpocząć punktualnie o 14.00.

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.