TCS w Ga-Pa. Czas na drugi przystanek turnieju. W piątek ostatnie skoki w tym roku (lista startowa)

Zawodnicy zameldowali się już w Garmisch-Partenkirchen, to znak, że przed nami drugi przystanek Turnieju Czterech Skoczni.  Jutro, po raz ostatni w tym roku, zawodnicy staną na starcie kwalifikacji, które zaplanowane są na godzinę 14:00. Czy Ryoyu Kobayashi potwierdzi swoją doskonałą dyspozycję i okaże się najlepszy na zakończenie roku?

Fot. Bobo

Już jutro skoczkowie zaprezentują się ostatni raz w roku 2021. Przystąpią, do zaplanowanych na godzinę 14:00, kwalifikacji do noworocznego konkursu w Ga-Pa. W pierwszym konkursie 70. Turnieju Czterech Skoczni najlepszy okazał się jeden z faworytów, który już od początku sezonu prezentował bardzo stabilną i wysoką dyspozycję, czyli Ryoyu Kobayashi. Drugi z typowanych faworytów na ten sezon, Halvor Egner Granerud, zajął drugie miejsce. Skład podium uzupełnił reprezentacyjny kolega Norwega, Robert Johansson.

Kompromitacja polskich skoczków

Konkurs w Oberstodrfie po raz kolejny pokazał nam, że polskie skoki przeżywają zapaść. Od początku sezonu wiedzieliśmy, że dyspozycja naszych reprezentantów nie pozwala na walkę o czołowe lokaty, ale wczorajszy konkurs był jak kubeł zimnej wody. W konkursie zapunktował jeden zawodnik, bardzo słabo skaczący Kubacki, który szczęśliwie przeszedł do drugiej serii i skończył zawody na 28 pozycji. Do drugiej serii nie awansował ani Kamil Stoch, ani Piotr Żyła, ani Paweł Wąsek czy Jakub Wolny. Więcej o tej sytuacji pisaliśmy w felietonie.

Sztab kryzysowy zwołany

Po fatalnym występie członkowie sztabu kadry narodowej zwołali pilne zebranie, podczas którego dyskutowana była przyszłość i dalszy występ Polaków w Turnieju Czterech Skoczni. Postanowiono, że głównym celem dla naszych skoczków w tym momencie są Igrzyska Olimpijskie i to właśnie do nich chcą spróbować odbudować dobrą dyspozycję. Jednak patrząc na obecne wyniki wydaje się to mało realistycznym planem, tym bardziej, że spokojne treningi w Ramsau, m.in. Kubackiego, nie przyniosły żadnych efektów. Więcej o zwołanym zebraniu i podjętych decyzjach pisaliśmy tutaj.

Lista startowa już wkrótce.

Źródło: informacja własna/fis.com