TCS w Ga-Pa: Czas na drugi przystanek turnieju. Jutro treningi i kwalifikacje (lista startowa)

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Zmagania 68. Turnieju Czterech Skoczni przenoszą się do Garmisch-Partenkirchen. Już jutro skoczków czeka oficjalny trening oraz kwalifikacje, zaś w Nowy Rok sportowcy powalczą w parach drugim konkursie bieżącej edycji turnieju.

Drugim przystankiem na mapie lokalizacji noworocznej rywalizacji będzie Garmisch-Partenkirchen. W zeszłym roku na niemieckiej obiekcie, a także na pozostałych trzech arenach zmagań, triumfował Ryoyu Kobayashi. Zdobywając tym samym Wielkiego Szlema Japończyk powtórzył wyczyn Svena Hannawalda oraz Kamila Stocha.

Historia lubi się powtarzać – po pierwszym konkursie 68. TCS liderem klasyfikacji punktowej pozostaje – podobnie jak rok temu – R. Kobayashi. Drugi jest najlepiej dysponowany tej zimy reprezentant Niemiec, Karl Geiger. Na trzeciej lokacie plasuje się złoty medalista z Seefeld ze skoczni normalnej, Dawid Kubacki.

Oficjalny trening na Grosse Olympiaschanze (HS 142) rozpocznie się we wtorek o 11:45, zaś kwalifikacje wystartują równo o 14:00. O prawo do udziału w środowym konkursie ubiegać się będzie sześciu “biało-czerwonych”: Kamil Stoch, Dawid Kubacki. Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny i Stefan Hula.

Lista startowa kwalifikacji

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.