TCS w Bischofshofen. Pierwszy trening dla Graneruda, Kraft dominuje drugą serię

fot. M. Rudzińska

Emocje po zmaganiach w Innsbrucku jeszcze nie opadły, a już trwają ostatnie przygotowania przed kwalifikacjami do konkursu w Bischosfhofen. W pierwszym treningu najlepszym zawodnikiem był Halvor Egner Granerud, a w drugim Stefan Kraft.  

fot. M. Rudzińska

Norweg swoim skokiem na odległość 143 metrów zdominował pierwszą serię treningową. Daniel Huber uplasował się tuż za nim. Austriak zdobył notę 96.2 punktu dzięki odległości 135 metrów. Wirtualnego podium dopełnił Kamil Stoch, którego Huber wyprzedził o jedynie jeden punkt i jeden metr.

Piotr Żyła zajął 12. miejsce w pierwszej serii treningowej, a Dawid Kubacki uplasował się na 14. lokacie. Obydwaj zawodnicy osiągnęli odległość 128,5 metra. 25. pozycję zajął Aleksander Zniszczoł (130 m), a 28. był Andrzej Stękała (126 m). Maciej Kot zajął 40. lokatę, a Klemens Murańka uplasował się na 47 miejscu.

Druga seria treningowa okazała się być szczęśliwa dla Stefana Krafta. Austriak wylądował na 140. metrze. Tuż za nim uplasował się Halvor Egner Granerud, dzięki swojej próbie odległej na 137 metrów. Trzecia lokata należała do Roberta Johanssona, który również osiągnął 137 metrów.

W drugiej serii próbnej Kamil Stoch uplasował się na piątej lokacie. Dawid Kubacki ukończył serię treningową na miejscu szóstym. Piotr Żyła zajął dopiero 30. miejsce. Aleksander Zniszczoł dzięki skokowi na 133 metry uplasował się w drugiej dziesiątce, na 14. miejscu. Klemens Murańka (126 m) uplasował się na 35.  miejscu. 117,5 metra osiągnięte przez Macieja Kota oraz 111 metrów Andrzeja Stękały to najsłabsze występy wśród Polaków w drugim treningu.

Pełne wyniki treningu znajdują się tutaj.

Źródło: informacja własna.