TCS w Bischofshofen. Znamy program jutrzejszego dnia. Kwalifikacje od nowa

fot. M. Rudzińska

Jak wiadomo, pogoda nie dała dzisiaj za wygraną i konkurs na skoczni Bergisel w Innsbrucku musiał zostać odwołany. Organizatorzy zdecydowali jednak o rozegraniu dodatkowych zawodów w Bischofshofen. Znamy szczegółowy program rywalizacji na Paul-Ausserleitner-Schanze.

fot. M. Rudzińska

Dodatkowy konkurs w Bischofshofen

Turniej Czterech Skoczni wkroczył do Austrii. Zaplanowana na dziś rywalizacja w Innsbrucku nie doszła jednak do skutku z powodu zbyt silnego wiatru. Z racji braku oświetlenia na skoczni Bergisel zdecydowano o przeniesieniu rywalizacji do Bischofshofen, gdzie rozegrane zostaną aż dwa konkursy.

Kwalifikacje po nowemu

Organizatorzy przygotowali już szczegółowy plan obydwu dni turniejowych zmagań na Paul-Ausserleitner-Schanze (HS 142). Jutrzejszy konkurs zostanie rozegrany o godzinie 16:30. Niestety jednak, w myśl przepisów FIS, konieczne będzie przeprowadzenie ponownych kwalifikacji (13:00), które wyłonią 50. uczestników rywalizacji w systemie KO. Wcześniej, bo o 11:30 odbędzie się również oficjalny trening (jedna seria).

Z kolei jutrzejsze kwalifikacje do konkursu czwartkowego (16:30) zostaną rozegrane w tym samym dniu o godzinie 14:30, w miejscu serii próbnej.

Przypomnijmy, że w Bischofshofen wystąpi pięciu Biało-Czerwonych: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Andrzej Stękała oraz Paweł Wąsek. Z turnieju wycofał się Kamil Stoch, który będzie trenować w kraju.

Liderem Turnieju Czterech Skoczni na półmetku zmagań pozostaje Japończyk Ryoyu Kobayashi, który ma 13.2 pkt przewagi nad Norwegiem Mariusem Lindvikiem oraz 17,7 pkt nad rewelacyjnym Słoweńcem Lovro Kosem. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła zajmuje 22. lokatę.

źródło: informacja własna