TCS w Bischofshofen: Stoch zwycięża i odjeżdża ze złotym orłem! Żyła drugi w generalce Turnieju

Kamil Stoch

Kamil Stoch zwyciężył w dzisiejszym konkursie w Bischofschofen tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w całym Turnieju Czterech Skoczni. Drugie miejsce zajął po fenomenalnym skoku Michael Hayboeck. Trzecie miejsce niespodziewanie wywalczył Piotr Żyła.

W pierwszej serii zdawać się mogło, że konkurs będzie tak samo loteryjny jak w Innsbrucku. Pierwsi zawodnicy mieli teoretycznie lepsze warunki od zawodników startujących później.  Tym samym na pierwszym miejscu pojawił się Jurij Tepes, który po skoku na 141 m uzyskał najwyższą notę 140,6 pkt. Zaraz za nim uplasował się Kamil Stoch, który tracił do prowadzącego 1,1 pkt. Trzecie miejsce zajmował Daniel Andre Tande (135 m; 135 pkt.). Dobrze spisali się nasi reprezentanci. Zaraz za podium plasował się Piotr Żyła, 7. miejsce zajmował Maciej Kot, 22. był Dawid Kubacki, zaraz za nim znalazł się Jan Ziobro, a znów za nim na 24. miejscu uplasował się Stefan Hula (jako lucky looser). Tym samym w drugiej serii zobaczyć mogliśmy wszystkich biało – czerwonych.

W drugiej serii Kamil Stoch nie pozostawił rywalom złudzeń co do wygranej zarówno w dzisiejszym konkursie jak i w całym Turnieju Czterech Skoczni. Po skoku na 138,5 m zdobył 289,2 pkt. Na drugim miejscu po najdłuższym skoku konkursu na 142 m znalazł się Michael Hayboeck. Trzecie miejsce po słabym skoku Daniela Andre Tande zdobył Piotr Żyła. Wcześniej wspomniany Norweg, który miał walczyć z Kamilem Stochem o złotego orła „skoczył” jedynie 117 m ratując się przed upadkiem. Tande ostatecznie zajął 26. miejsce. Finalnie  na swoim „ulubionym” 5. miejscu znalazł się Maciej Kot, na 18. miejscu uplasował się Dawid Kubacki, 22. był  Jan Ziobro i 24. Stefan Hula.

W klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni na pierwszych dwóch miejscach znajdziemy Polaków. W historycznym 65. TCS zwycięża Kamil Stoch (997,8 pkt.), drugi  jest Piotr Żyła (strata 35,3 pkt. do lidera), a na trzecie miejsce spadł Daniel Andre Tande (strata 56 pkt do lidera). Maciej Kot awansował na miejsce zaraz za podium tracąc do lidera 63,5 pkt. Stefan Kraft z trzeciego miejsca zajmowanego po trzech z czterech konkursów ostatecznie znalazł się na 6. pozycji.

Wyniki konkursu

Klasyfikacja generalna TCS

Klasyfikacja Pucharu Narodów

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.