TCS w Bischofshofen: Stoch wciąż walczy, dziś kwalifikacje (lista startowa)

 

Kamil Stoch

Przed nami ostatni przystanek Turnieju Czterech Skoczni, tym razem najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować w austriackim Bischofshofen. W dniu dzisiejszym zawodnicy oddadzą skoki treningowe oraz przystąpią do kwalifikacji, które wyłonią 25 par systemu KO do jutrzejszych zmagań.

Skocznia w Bischofshofen od lat jest miejscem gdzie rozgrywany zostaje finałowy konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Wielkość obiektu usytuowana jest na 140 metrze, a jej punkt konstrukcyjny wynosi 125 metrów. Jej oficjalnym rekordzistą jest Japończyk – Daiki Ito, który 6 stycznia 2005 roku poszybował na odległość 143 metrów.

Na godzinę 14:45 zaplanowano oficjalny trening, a dwie godziny później (16:45) rozegrane zostaną kwalifikacje do jutrzejszego finałowego konkursu 65. Turnieju Czterech Skoczni. Kwalifikacje tak jak w przypadku wcześniejszych turniejowych zmagań wyłonią 25 par, w których zawodnicy będą rywalizować podczas piątkowego finałowego konkursu. Na starcie zobaczymy sześciu reprezentantów Polski, wraz z Kamilem Stochem, którego kontuzja okazała się niegroźna. W rywalizacji udziału nie weźmie Severin Freund, który z powodu choroby postanowił zrezygnować z dalszej części turnieju.

Lista startowa

Transmisję kwalifikacji można będzie obejrzeć od godziny 16:30 na antenie Eurosportu. Mamy nadzieję, że zmagania najlepszych skoczków świata będą przebiegać spokojniej niż miało to miejsce w Innsbrucku.

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.