TCS w Bischofshofen: Stoch vs Kozisek. Oto pary finałowego konkursu turnieju (lista startowa)

Piątkowe kwalifikacje na skoczni w Bischofshofen były ostatnimi w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni. Polacy awansowali w komplecie do sobotniego konkursu, a wygrał Dawid Kubacki. Znamy już pary KO, w których będą rywalizować nasi zawodnicy.

Dawid Kubacki po raz kolejny pokazał, że jest naprawdę dobrym i wartościowym skoczkiem. Polak wygrał kwalifikacje do ostatniego konkursu 66. Turnieju Czterech Skoczni. Kubacki będzie rywalizować z ostatnim – pięćdziesiątym – zawodnikiem piątkowych zawodów. Zmierzy się z Rosjaninem Alexeyem Romashovem. Ze świetnej strony jak zwykle pokazał się Kamil Stoch. Skoczył 130 m. i, jako piąty skoczek kwalifikacji, powalczy z Cestmirem Koziskiem.

W drugiej dziesiątce zostało sklasyfikowanych trzech biało-czerwonych. Stefan Hula był 14. i w parze KO będzie rywalizować z Alexem Insamem. Piotr Żyła zajął szesnaste miejsce i zmierzy się z Timi Zajcem, a Maciej Kot zamknął drugą dziesiątkę i powalczy z Junshiro Kobayashim. Wydaje się, że z Polaków, którzy jutro będą rozstawieni, Maciek trafił na najtrudniejszego przeciwnika  – trzeciego zawodnika klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Pozostała dwójka naszych reprezentantów również zakwalifikowała się do głównego konkursu. Jan Wolny był 39. i podejmie wyzwanie pokonania Andersa Fannemela, natomiast Tomasz Pilch zajął czterdziestą drugą lokatę i w parze KO znalazł się z Markusem Eisenbichlerem.

Junshiro Kobayashi (Japonia) – Maciej Kot (Polska)

Timi Zajc (Słowenia) – Piotr Żyła (Polska)

Alex Insam (Włochy) – Stefan Hula (Polska)

Jakub Wolny (Polska) – Anders Fannemel (Norwegia)

Tomasz Pilch (Polska) – Markus Eisenbichler (Niemcy)

Cestmir Kozisek (Czechy) – Kamil Stoch (Polska)

Alexey Romashov (Rosja) – Dawid Kubacki (Polska)

Lista startowa

Źródło: Informacja własna, fis-ski.com

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.