TCS w Bischofshofen: Stoch i Wellinger najlepsi na treningach

17:10, 05.01.2017 Anna Felska

Kamil Stoch

Za nami treningi przed kwalifikacjami do ostatniego konkursu 65. Turnieju Czterech Skoczni. Na skoczni w Bischofshofen w treningach najlepiej spisali się Kamil Stoch oraz Andreas Wellinger.

Kamil Stoch w pierwszym treningu poszybował na 141 m, co było najlepszym wynikiem. Nasz mistrz olimpijski miał problemy przy lądowaniu i odczuł ból w kolanie. Jak się jednak okazało nie było to nic groźnego. Drugie miejsce po skoku na 139,5 m zajął wicelider Pucharu Świata Domen Prevc. Trzeci wynik również po skoku na 139,5 m uzyskał Andreas Wellinger.

Dobre skoki oddali również pozostali Polacy. Tuż za czołową czwórką uplasował się Maciej Kot (134 m). Na 10. miejscu po skoku na 133,5 m znalazł się Dawid Kubacki. Na 127,5 m wylądował Jan Ziobro, co dało mu 24. miejsce. Nieco dalej uplasowali się Piotr Żyła (117,5 m) i Stefan Hula (123,5 m), którzy odpowiednio zajęli 36 i 37. miejsce.

W drugie serii treningowej byliśmy świadkami bardzo długich lotów i częstej zmiany belek. Najlepszy okazał się Andreas Wellinger, który w swoim skoku uzyskał 142,5 m. Drugie miejsce zajął Vojtech Stusa (140,5 m). Trzecie miejsce po skoku na 142 m zajął Tom Hilde. Daniel Andre Tande po skoku na 131 m zajął 8. miejsce.

Kamil Stoch po bardzo dobrym skoku w pierwszym treningu odpuścił dalsze skakanie i udał się do hotelu, by oszczędzać siły na jutrzejszy konkurs. Dlatego najlepszym z reprezentantów Polski okazał się Dawid Kubacki, który po skoku na 133 m zajął 9. miejsce. Ponownie w trzeciej dziesiątce uplasował się Jan Ziobro (132,5 m), który zajął 21. lokatę. Podobne wyniki ponownie uzyskali Stefan Hula (133 m) oraz Piotr Żyła (121 m), którzy zajęli 29. i 31. miejsce. W bardzo trudnych warunkach ze silnym wiatrem w plecy zmierzyć musiał się Maciej Kot, który wylądował na 102 m i zajął 52. pozycję.

Jutro decydujące starcie, które wyłoni zwycięzce 65. Turnieju Czterech Skoczni. Czy Kamil Stoch pokona Norwega Daniela Andre Tande? Początek pierwszej serii również o godz. 16:45.