TCS w Bischofshofen: Przed nami ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni! (lista startowa)

fot. sport.interia.pl
fot. sport.interia.pl

Już dziś, w Austriackim Bischofshofen odbędzie się ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni. W gronie faworytów do wygrania Turnieju należy wymieniać świetnie skaczących Austriaków: Stefana Krafta i Michaela Hayboecka. W zawodach wystąpi 50 zawodników, którzy będą rywalizować w parach systemu KO. Wśród nich zaprezentuje się 5 reprezentantów Polski. 

Turniejowa karuzela Pucharu Świata zawitała do Austriackiego Bischofshofen. To właśnie tam rozstrzygnie się kto wygra najbardziej prestiżowy Turniej w całym cyklu. Eksperci nie mają złudzeń, że po raz kolejny złoty orzeł powędruje do skoczka Austriackiego. Najbliżej trofeum jest Stefan Kraft, który w ostatnim konkursie w Innsbrucku pobił rekord skoczni. Właściwie zagrozić mu może tylko Michael Hayboeck, który do Krafta traci 23.1 pkt.. Teoretycznie taka przewaga Krafta nad Hayboeckiem powinna mu dać spokojne zwycięstwo. W praktyce wiemy, że los potrafi płatać figle, szczególnie w tak nieprzewidywalnym sporcie jakim są skoki narciarskie.  Przypomnijmy, że w zeszłym roku triumf w Turnieju odniósł Thomas Diethart.

W zawodach wystąpi 5 reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł i Bartłomiej Kłusek.

Pary KO Polaków:

5. Dimitry Vassiliev vs Dawid Kubacki

13. Marinus Kraus vs Kamil Stoch 

17. Ilmir Hazetdinov vs Piotr Żyła 

23. Bartłomiej Kłusek vs Anders Jacobsen

24. Aleksander Zniszczoł vs Stefan Kraft

Pełna lista startowa konkursu w Bischofshofen

Klasyfikacja Turnieju Czterech Skoczni

Nasi reporterzy są na miejscu w Austrii. Już teraz zapraszamy Was do śledzenia naszego profilu na facebooku oraz twitterze, gdzie na baieżącą relacjonować będziemy konkurs. Po konkursie na naszej stronie będą ukazywać się materiały, które przygotują nasi reporterzy z Bischofshofen.

Zawody na żywo będzie można obejrzeć od godz. 16:30 na kanale TVP1 oraz Eurosport. Konkurs poprzedzi seria próbna, która zaplanowana jest na godz. 15:00. Relacje z niej można śledzić na portalu berkutschi.com.

Źródło: Informacja własna/fis-ski.com/berkutschi.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.