TCS w Bischofshofen. Pora na ostatnie kwalifikacje turnieju (lista startowa)

Fot. M. Król

Już we wtorkowe popołudnie odbędą się kwalifikacje do ostatniego konkursu 69. Turnieju Czterech Skoczni. O prawo udziału w środowych zawodach powalczy łącznie pięćdziesięciu dziewięciu zawodników. Jak zaprezentują się podopieczni trenera Michala Doleżala?

Fot. M. Król

Wtorek jest dniem, w którym skoczkowie narciarscy odbędą oficjalny trening na skoczni Paul-Ausserleitner-Schanze. Jego początek zaplanowano na godzinę 15:00. Półtorej godziny później rozpocznie się walka o prawo udziału w czwartym konkursie 69. Turnieju Czterech Skoczni. Przypomnijmy, że po trzech konkursach liderem cyklu jest Kamil Stoch. Drugie miejsce – z 15,2 punktu straty – zajmuje Dawid Kubacki, zaś trzecią lokatę okupuje Norweg, Halvor Egner Granerud, który traci do trzykrotnego mistrza olimpijskiego 20,6 punktu.

W kwalifikacjach do drugiego austriackiego konkursu wystartuje łącznie pięćdziesięciu dziewięciu zawodników z piętnastu państw. Najliczniej reprezentowanym krajem jest Austria, która wystawi trzynastu skoczków. O prawo udziału w ostatnich zawodach Turnieju Czterech Skoczni powalczy także siedmiu reprezentantów Polski, a mianowicie: Maciej Kot, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Kto po niezwykle emocjonującym niedzielnym konkursie zaprezentuje najwyższą dyspozycję w Bischofshofen? Czy Polacy wytrzymają ciążącą na nich presję? Czy ktoś może im jeszcze zagrozić w walce o Złotego Orła? Odpowiedzi na te pytania poznamy już niebawem. Jedno jest jednak pewne. W najbliższym czasie kibiców skoków narciarskich czeka ogrom emocji.

Lista startowa kwalifikacji do konkursu w Bischofshofen

Źródło: informacja własna