TCS w Bischofshofen. Philipp Aschenwald najlepszy na treningu

fot. M. Rudzińska

Philipp Aschenwald zwyciężył w treningu, poprzedzającym kwalifikacje i konkurs w Bischofshofen. Austriak wyprzedził dwóch Norwegów, Mariusa Lindvika oraz Halvora Egnera Graneruda. W treningu nie wziął udziału lider TCS i PŚ, Ryoyu Kobayashi. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki, zajął 15 pozycję.

fot. M. Rudzińska

Najlepsi skoczkowie narciarscy świata zawitali w środę do Bischofshofen i zatrzymają się tutaj aż do niedzieli. Kilkudniowy maraton skoków rozpoczął się od niespodzianki. Zwycięzcą treningu okazał się Philipp Aschenwald. Austriak o kilka punktów wyprzedził Mariusa Lindvika i Halvora Egnera Graneruda. Czołową piątkę uzupełnili Niemcy, Markus Eisenbichler i Karl Geiger. Z udziału w serii treningowej zrezygnował lider TCS, Ryoyu Kobayashi.

Skokom zawodników towarzyszyły mocne opady śniegu, co miało wpływ na prędkości na progu, a co za tym idzie, uzyskiwane wyniki. Dzięki temu bardzo wysokie, siódme miejsce, zajął Giovanni Bresadola z Włoch. Niestety, po raz kolejny słabo spisali się Polacy. Przyzwoicie skoczyli Dawid Kubacki i Andrzej Stękała, którzy zajęli kolejno 15 i 23 miejsce. W czołowej trzydziestce zmieścił się też Paweł Wąsek, który był 29. Zupełnie nieudane skoki oddali z kolei Piotr Żyła i Jakub Wolny. O godzinie 13 rozpoczną się kwalifikacje, a o 16:30 przeniesiony z Innsbrucka konkurs.

Wyniki treningu

Źródło: informacja własna