TCS w Bischofshofen: Kwalifikacje przełożone na niedzielę, konkurs bez systemu KO

Jak informuje Norweski Związek Narciarski, dziś w Bischofshofen nie poskaczą. Przez duże opady śniegu nie udało się odpowiednio przygotować skoczni i kwalifikacje trzeba było przenieść na niedzielę. To oznacza również, że konkurs odbędzie się bez systemu KO – do rywalizacji przystąpi 50 zawodników najlepszych w kwalifikacjach.


Informacje potwierdziła Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) na swoim profilu na Twitterze. Od kilkunastu godzin w całej Austrii panują trudne warunki i nieprzerwanie pada śnieg, co tylko potęguje problemy organizatorów. Inaczej ma być jutro, gdy opady ustaną, a także wzrośnie temperatura. Na przypadek odwilży Bischofshofen jest gotowe dzięki niedawno zainstalowanym na skoczni torom lodowym.

Jutrzejszy konkurs będzie 8 w historii przypadkiem zawodów TCS bez systemu KO. Zawodnicy najpierw rywalizować będą w oficjalnym treningu, który będzie pierwszą okazją do tego, żeby zapoznać się z obiektem, następnie odbędzie się seria kwalifikacyjna, a następnie 50 najlepszych jej zawodników stanie do konkursu indywidualnego – bez przydzielania ich do par jak w przypadku 3 poprzednich.

Liderem Pucharu Świata oraz Turnieju Czterech Skoczni przed zawodami w Bischofshofen jest Japończyk Ryoyu Kobayashi. Największe szanse na podium w klasyfikacji prestiżowego tournee ma Kamil Stoch, który znajduje się na 4 pozycji. Kolejny weekend po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni przyniesie zawodnikom konkursy we włoskim Predazzo, które zastąpiło Liberec w dacie 12-13 stycznia.Źródło: Twitter: @norskijump, @FISskijumping/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.