TCS w Bischofshofen: Kwalifikacje dla Wellingera

18:25, 05.01.2017 Anna Felska Aktualizacja: 18:52, 05.01.2017

Andreas Wellinger

Za nami kwalifikacje do ostatniego konkursu z cyklu Turnieju Czterech Skoczni. W Bischofshofen najlepszy okazał się Andreas Wellinger. Na drugim miejscu znalazł się Manuel Fettner, natomiast trzecia lokata należy do rodaka Wellingera, czyli Stephana Leyhe.

Pochodzący z Niemiec, Andreas Wellinger umiejętnie wykorzystał wiatr i wylądował na 144.5 metrze, co dało mu najdłuższy lot w całych kwalifikacjach oraz rekord skoczni w Bischofshofen. Druga pozycja należała do Manuela Fettnera. Austriak stracił do lidera tylko 0.4 punktu. Na trzeciej pozycji został sklasyfikowany również Niemiec, lecz tym razem Stephan Leyhe, który oddał skok o długości 142 metrów.

Najlepiej z Polaków spisał się Piotr Żyła. Reprezentant Polski uzyskał 137 metrów, co dało mu czwartą lokatę w kwalifikacjach. Również Maciej Kot może pochwalić się dobrym wynikiem, gdyż z sumą punktową 134.8 zajął piąte miejsce. Dawid Kubacki po skoku na 138 metr został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji. Natomiast Stefan Hula wylądował na 134.5 metr, co dało mu miejsce 17. Najdalej z Polaków uplasował się Jan Ziobro (116.5 metra), jednak zobaczymy go w pierwszej serii konkursu.

Ze skoku w kwalifikacjach zrezygnował Kamil Stoch oraz Markus Eisenbichler, którzy zajmują miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co zwalania ich z obowiązku kwalifikacji.