TCS w Bischofshofen: Kwalifikacje dla Dawida Kubackiego

Za nami ostatnie kwalifikacje w 66. Turnieju Czterech Skoczni. Najlepszy w Bischofshofen okazał się Dawid Kubacki. Drugie miejsce zajął Johann Andre Forfang, a trzecie Simon Ammann. W sumie jutro na starcie zobaczymy 7 Polaków. 

Tradycyjnie ostatnim przystankiem Turnieju Czterech Skoczni jest austriackie Bischofshofen. Trium w kwalifikacjach przypadł Dawidowi Kubackiemu, który poszybował na 136 metrze, co dało mu 139.9 punktów. Na drugiej lokacie znalazł się Johann Andre Forfang. Reprezentant Norwegi skoczył 135 metrów, a do lidera stracił 3.6 punktów. Natomiast trzecia pozycja przypadła Simonowi Ammannowi. Szwajcar wylądował na 136 metrze i jego nota wynosiła 133.5 punktów. Czwarty był Stefan Kraft (134 m).

Drugi wynik wśród kadrowiczów Stefana Horngachera uzyskał Kamil Stoch. Aktualny lider klasyfikacji generalnej 66. Turnieju Czterech Skoczni uzyskał w kwalifikacjach 130 metrów. Stefan Hula (128 m) uplasował się na miejscu 14, Piotr Żyła (128 m) zajął lokatę 16. Natomiast Maciej Kot (125.5 m) był 20, a Jakub Wolny (122 m) został sklasyfikowany na miejscu 39. Najgorzej z reprezentantów Polski wypadł Tomasz Pilch (120.5 m), który ostatecznie znalazł się na lokacie 42.

Za nieprzepisowy kombinezon został zdyskwalifikowany Michael Glasder.

Pełne wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.