TCS w Bischofshofen: Kraft najlepszy w kwalifikacjach, Stoch na podium

Fot: Angelika Uchacz

Fot: Angelika Uchacz

Stefan Kraft został zwycięzcą kwalifikacji do ostatniego konkursu, rozgrywanego w Bischofshofen w ramach 68. Turnieju Czterech Skoczni. Drugie miejsce zajął Daiki Ito, a Kamil Stoch dopełnił podium.

Reprezentant Austrii skokiem na odległość 134,5 metra zapewnił sobie zwycięstwo w kwalifikacjach do konkursu rozgrywanego w austriackim Bischofshofen. Daiki Ito zajął drugie miejsce dzięki skokowi na 138 metrów. Austriak wyprzedził Japończyka o 0,1 punktu. Podium dopełnił Kamil Stoch, który do lidera kwalifikacji tracił jedynie 0,4 punktu.

Czwarte miejsce należało dziś do reprezentanta Niemiec, Constantina Schmida. Zaraz za nim uplasował się jego rodak, Stephan Leyhe. Szósta lokata przypadła skoczkowi z Japonii, Ryoyu Kobayashiemu. Peter Prevc zajął siódmą pozycję. Ósme miejsce należało do Johanna Andre Forfanga, a dziewiąte do Mariusa Lindvika. Pierwszą dziesiątkę zamknął reprezentant Austrii, Daniel Huber. Różnica pomiędzy notą pierwszego i dziesiątego zawodnika kwalifikacji wyniosła jedynie 6,1 punktu.

Do konkursu zakwalifikowało się pięciu z sześciu Polaków. Kamil Stoch ukończył kwalifikacje na trzecim miejscu, dzięki skokowi na 136 metrów. Dawid Kubacki, który skoczył 131,5 metra zajął trzynaste miejsce, a Piotr Żyła dzięki swojemu skokowi na odległość 130 metrów uplasował się na 26. miejscu.  Maciej Kot skoczył na odległość 126,5 metra i skończył kwalifikacje na x pozycji. Stefan Hula swoim skokiem na odległość 122 metry zapewnił sobie x miejsce. Niestety, przez sito kwalifikacji nie przebrnął Jakub Wolny.

Pełne wyniki kwalifikacji znajdują się TUTAJ.

Źródło: informacja własna. 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.