TCS w Bischofshofen. Kobayashi znów najlepszy w kwalifikacjach, błysk Kubackiego

fot. Tomasz Markowski

Ryoyu Kobayashi zwycięzcą kwalifikacji w Bischofshofen. W czołowej trójce znaleźli się jeszcze Markus Eisenbichler i Marius Lindvik. Najwyżej z Polaków – na dziesiątym miejscu – uplasował się Dawid Kubacki. 

fot. Tomasz Markowski

Ryoyu Kobayashi po raz kolejny triumfatorem kwalifikacji. Znów w Bischofshofen, przed ostatnim konkursem Turnieju Czterech Skoczni. Japończyk uzyskał 137,5 metra, zdobywając 151,5 punktu. Drugi był Markus Eisenbichler (139,5 m; 149,1 pkt), a TOP 3 uzupełnił Marius Lindvik (134 m; 142,6 pkt).

Na następnych miejscach w czołówce uplasowali się odpowiednio Jan Hoerl, Killian Peier, Anze Lanisek, Robert Johansson, Daniel Huber, Stefan Kraft, natomiast pierwszą dziesiątkę zamknął Dawid Kubacki, który oddał dziś swój najlepszy skok w sezonie. Polak wylądował na odległości wynoszącej 134,5 metra i wyglądało to naprawdę dobrze.

Do konkursu awansowało jeszcze dwóch biało-czerwonych: 35. Andrzej Stękała oraz 41. Piotr Żyła. Zdecydowanie mniej szczęścia mieli pozostali nasi reprezentanci – Jakub Wolny i Paweł Wąsek – którzy zajęli kolejno 51. i 52. pozycje, czyli dwie pierwsze nie dające przepustki do głównych zawodów.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna