TCS w Bischofshofen: Kobayashi ze Złotym Orłem. Japończyk jak Stoch i Hannawald. Kubacki drugi w konkursie

Ryoyu Kobayashi przeszedł do historii wygrywając czwarty konkurs Turniej Czterech Skoczni, zostając trzecim zawodnikiem, któremu udało się to osiągnąć. Japończyk w ten sposób wygrał też 67. Turniej Czterech Skoczni. Dawid Kubacki zajął dziś drugie miejsce, ale nie stanął na podium klasyfikacji końcowej turnieju.


Ryoyu Kobayashi zajmował po pierwszej serii zajmował czwarte miejsce po skoku na 135 metrów i tracił do Markusa Eisenbichlera równo cztery punkty. W drugiej rundzie Japończyk zaatakował jednak skacząc 137,5 metra. Nikt z pozostałych zawodników nie potrafił spisać się lepiej. Najbliżej w konkursie był Dawid Kubacki, który uzyskał dzisiaj 138 oraz 130 metrów. To dało mu drugie miejsce w konkursie ze stratą 3,8 pkt. Mimo tego, że Dawid stanął dzisiaj na podium, to nie udało mu się wywalczyć miejsca w czołowej trójce turnieju. Polak stracił 3,3 pkt. do Stepthana Leyhe. Niemiec był dzisiaj czwarty. Na najniższym stopniu podium znalazł się Stefan Kraft, któremy zmierzono 134 oraz 131,5 metra. Piątkę uzupełnił lider po pierwszej serii – Markus Eisenbichler (137 m; 131,5 m). Kamil Stoch był dwunasty (129 m; 123,5 m) a Piotr Żyła (130 m, 127 m).

Czwartym zwycięstwem w trakcie jednego turnieju Ryoyu wpisał się na karty historii, jako trzeci skoczek, któremu udało się tego dokonać. Japończyk wygrał też zdecydowanie 67. edycję TCS. Jego przewaga nad drugim Markusem Eisenbichlerem wyniosła 62,1 pkt. Na trzecim stopniu podium stanął kolejny z Niemców Stephan Leyhe. Tuż za najlepszą trójką był Kubacki a za nim Koudelka. Szóstą lokatę zajął ostatecznie triumfator ostatnich dwóch edycji – Kamil Stoch. Piotr Żyła turniej zakończył na 19 miejscu, Jakub Wolny na 29., Stefan Hula 36., Aleksander Zniszczoł 51., a dziesięć lokat niżej Maciej Kot, który w całym turnieju oddał tylko jeden skok zaliczany do klasyfikacji końcowej TCS.

Pełne wyniki konkursu
Klasyfikacja 67. TCS

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.