TCS w Bischofshofen: Kamil Stoch zwycięzcą czterech konkursów i całego turnieju

19:06, 06.01.2018 Aneta Kosiura Aktualizacja: 20:06, 06.01.2018

Zrobił to!!! Kamil Stoch został zwycięzcą wszystkich konkursów 66. Turnieju Czterech Skoczni. Polak dołączył do grona wielkich legend zdobywając wielkiego szlema.

Polak w fenomenalnym stylu uzyskał w swoich skokach odległości 137 metrów oraz 132,5 metra. Na drugim miejscu ze stratą 3,2 punktu po skokach na odległości 130 i 139 metrów sklasyfikowany został Norweg Anders Fannemel. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Niemiec Andreas Wellinger uzyskując w swoich skokach 129 metrów oraz 139,5 metra. Tuż za najlepszą trójką sklasyfikowany został Austriak Stefan Kraft (130,5m i 135,5m) tracąc do lidera 7 punktów. Na piątym miejscu uplasował się Robert Johansson ( 127,0m i 140,0m), a szósty był Andreas Stjernen ( 129,5m i 138,5m).

Drugim najlepszym reprezentantem Polski był Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 132 metrów w pierwszej serii sklasyfikowany był na drugiej pozycji. Niestety, w drugiej serii nie wytrzymał presji i ostatecznie po skoku na odległość 127,5 metra uplasował się na dziewiątym miejscu. Pozostali reprezentanci Polski sklasyfikowani zostali na następujących pozycjach: 14. Stefan Hula (123,5 m i 126,0 m), 23. Piotr Żyła (121,0 m i 125,5 m), 34. debiutujący Tomasz Pilch (116,5 m), 41. Maciej Kot (113,5 m) oraz 50. Jakub Wolny (97,5 m).

Podsumowując cały 66.Turniej Czterech Skoczni Kamil Stoch zwyciężył z dorobkiem 1108,8 punktu. Drugie miejsce ze stratą 69,6 punktu do Polaka zajął Niemiec Andreas Wellinger (1039,2 pkt.), a trzeci był Norweg Anders Fannemel (1021,3 pkt.).Tuż za najlepszą trójką sklasyfikowany został Japończyk Junshiro Kobayashi (1021,1 pkt.), a piąty był Robert Johansson (1009,4 pkt.). Dawid Kubacki klasyfikowany przed konkursem w Bischofshofen na czwartym miejscu ostatecznie spadł na miejsce szóste uzyskując dorobek 1003 punktów. Pozostali Biało-Czerwoni ukończyli 66. Turniej Czterech Skoczni na następujących pozycjach: 12. Stefan Hula (957,0 pkt.), 15. Piotr Żyła (914,5 pkt.), 23. Maciej Kot (811,7 pkt.), 38. Jakub Wolny ( 397,4 pkt.), 55. Tomasz Pilch ( 201,4 pkt.).

Przypomnijmy że, prezentujący fenomenalną formę Richard Freitag po upadku podczas pierwszej serii na skoczni w Insbrucku wycofał się z dalszej rywalizacji  w 66. Turnieju Czterech Skoczni plasując się w efekcie dopiero na 27. pozycji (665,1 pkt.).

Bardzo ważną informacją jest również to, iż po fenomenalnym występie w Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch został liderem Pucharu Świata wyprzedzając Richarda Freitaga o 12 punktów. Na trzecim miejscu sklasyfikowany jest Andreas Wellinger (569 pkt.).