TCS w Bischofshofen: Hayboeck najlepszy w kwalifikacjach, pięciu Polaków w konkursie!

P1040911Michael Hayboeck po skoku na odległość 137,5 metra wygrał kwalifikacje w Bischofshofen przed ostatnim konkursem z cyklu Turnieju Czterech Skoczni. Do konkursu awansowało pięciu Polaków.

Tuż za Austriakiem uplasował się jego kolega z reprezentacji Stefan Kraft (136,5 m).Trzecie miejsce zajął Anders Jacobsen ( 139,5 m).

Z dobrej strony pokazał się Piotr Żyła, który po skoku na odległość 135 metrów zajął 9 pozycję. Kamil Stoch zajął miejsce 13 (  129,5 m) a Dawid Kubacki ( 126,5 m) co dało mu 21 pozycję. Pozostali nasi reprezentanci uplasowali się pod koniec stawki. Bartłomiej Kłuse był 48 ( 119,0 m ) a Aleksander Zniszczoł 49 ( 120,0 m).

Do konkursu nie awansował tylko Krzysztof Biegun, który po skoku na odległość 116,5 metra zajął 54 miejsce.

Podczas kwalifikacji byliśmy świadkami dwóch upadków. Pierwszy zaliczył Amerykanin Nicholas Fairall, który po skoku  na 123 metry został zniesiony z zeskoku przez służby medyczne i zostanie poddany badaniom. Upadek przy lądowaniu zaliczył także doświadczony już zawodnik Daiki Ito ( 121,5 m), ale opuścił on zeskok o własnych siłach. Miejmy nadzieję że nic poważnego nie stało się żadnemu z zawodników.

Pary KO Polaków:

Dmitrij Wasiljew (Rosja) – Dawid Kubacki

Marinus Kraus (Niemcy) – Kamil Stoch

Ilmir Hazetdinow (Rosja) – Piotr Żyła

Bartłomiej Kłusek – Anders Jacobsen (Norwegia)

Aleksander Zniszczoł – Stefan Kraft (Austria)

Początek pierwszej serii konkursowej rozpocznie się jutro o godzinie 16:30. Serdecznie zapraszamy do oglądania i kibicowania. Nasza ekipa będzie na miejscu!

Pełne wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.