TCS w Bischofshofen. Granerud przed Laniskiem i Kubackim na półmetku finałowych zmagań

Halvor Egner Granerud liderem na półmetku finałowego konkursu 71. Turnieju Czterech Skoczni na Paul-Ausserleitner-Schanze (HS142) w Bischofshofen. Reprezentant Norwegii osiągnął 139,5-metrową odległość i pewnie zmierza po nagrodę za triumf w prestiżowym cyklu. Dwóch reprezentantów Polski z miejscami w ścisłej czołówce.

Halvor Egner Granerud jest zaledwie o skok od końcowego triumfu w klasyfikacji turniejowej. Po pierwszej serii rywalizacji Norweg prowadzi o 1,1 pkt przed Anze Laniskiem (140,5 m). Dawid Kubacki uzyskał 135,5 m, co plasuje go w czołowej trójce z niespełna 4 pkt starty do drugiego Słoweńca.

Czwartą pozycję wywalczył Stefan Kraft, a stopień niżej zajął jego rodak, Michael Hayboeck. Kamil Stoch (138 m) na miejscu szóstym. Kolejny z Austriaków, Jan Hoerl osiągnął notę siódmą. W dziesiątce znaleźli się jeszcze Peter Prevc, Manuel Fettner oraz Timi Zajc.

Piotr Żyła uzyskał 133,5 m i na półmetku zajmuje dwunastą lokatę.

Trzech Polaków poza finałem

Przegrywając rywalizację w parze szansę na udział w serii finałowej stracili 40. Jan Habdas (121,5 m), 42. Paweł Wąsek (123,5 m) i 43. Stefan Hula (125 m).

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna