TCS w Bischofshofen. Granerud potwierdził moc w kwalifikacjach. Polacy w czołówce

Screen: Eurosport

Halvor Egner Granerud zwyciężył w kwalifikacjach do konkursu TCS w Bischofshofen. Tuż za plecami Norwega znalazł się Dawid Kubacki. Trzecie miejsce zajął Anze Lanisek, a z dobrej strony pokazał się także Kamil Stoch, który był czwarty.

Screen: Eurosport

Czy Dawid dogoni Halvora?

Czwartek w Bischofshofen stał pod znakiem walki Kubackiego z Granerudem. Każdy z nich wygrał po jednej serii treningowej, obaj zajęli też dwie czołowe pozycje w kwalifikacjach. Zwyciężył Granerud, a jego przewaga nad liderem PŚ wyniosła 4,4 punktu. Trzecią lokatę zajął Anze Lanisek ze Słowenii. Kolejny świetny skok oddał Kamil Stoch. Trzykrotny zdobywca Złotego Orła zajął 4 miejsce w kwalifikacjach, potwierdzając, że jest coraz bliżej swej wielkiej formy. Czołową piątkę uzupełnił reprezentant gospodarzy, Michael Hayboeck.

Kryzys ekipy Horngachera

Do piątkowego konkursu awans uzyskali wszyscy reprezentanci Polski. Nieźle zaprezentowali się Piotr Żyła i Paweł Wąsek, którzy zajęli kolejno 11 i 21 miejsce. Stefan Hula i Jan Habdas, podobnie jak w poprzednich startach, uplasowali się w piątej dziesiątce. Na uwagę zasługuje kolejny słaby występ reprezentacji Niemiec, która znalazła się w wyraźnym kryzysie. My tymczasem już nie możemy doczekać się ostatniego konkursu 71 TCS i liczymy na to, że Dawid Kubacki pokrzyżuje plany Granerudowi w walce o Złotego Orła. Początek piątkowych zawodów o godzinie 16:30.

Wyniki

Źródło: informacja własna