TCS w Bischofshofen. Granerud najlepszy w serii próbnej, słaby skok Kubackiego

Halvor Egner Granerud nie dał szans rywalom w serii próbnej przed konkursem w Bischofshofen. Norweg bez problemu zajął pierwsze miejsce, a za jego plecami znaleźli się Anze Lanisek i Stefan Kraft. Poza czołową dziesiątką zakończył serię próbną Dawid Kubacki.

Granerud odlatuje

Przy takiej formie Halvora Egnera Graneruda losy Złotego Orła wydają się być przesądzone. Norweg po raz kolejny potwierdził, że jest w życiowej dyspozycji, zdecydowanie wygrywając serię próbną przed ostatnim konkursem TCS. Drugie miejsce zajął Anze Lanisek, który jako jedyny z całej stawki znalazł się w miarę blisko Norwega. Czołową trójkę uzupełnił Stefan Kraft, ale jego starta wyniosła już ponad 10 punktów. Tuż za Austriakiem znalazł się natomiast nasz Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski oddał kolejny dobry skok, potwierdzając tym samym, że znajduje się w coraz lepszej formie. Czołową piątkę serii próbnej uzupełnił Michael Hayboeck.

Niepokój o Kubackiego

Z dobrej strony pokazał się również kolejny z naszych zawodników, Piotr Żyła. Skoczek z Wisły uplasował się bowiem na 6 pozycji. Dużo słabiej spisał się niestety Dawid Kubacki. Lider PŚ zajął 16 miejsce, ale mamy nadzieję, że był to jedynie drobny wypadek przy pracy. Na 29 miejscu serię próbną ukończył Paweł Wąsek, a Stefan Hula i Jan Habdas tradycyjnie znaleźli się w piątej dziesiątce listy wyników. Początek konkursu o godzinie 16:30.

Wyniki

Źródło: informacja własna