TCS w Bischofshofen: Dziś ostatnie kwalifikacje turnieju. Jak spiszą się Polacy? (lista startowa)

Przed nami kolejna emocjonująca rywalizacja z udziałem 65 skoczków z 16 krajów . Na skoczni imienia Paula Ausserleitnera rozegrany zostanie ostatni konkurs zaliczany do 66. edycji prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni. Niepokonany do tej pory Kamil Stoch może powalczyć w Bischofshofen o komplet zwycięstw w turnieju, mając szansę zostać drugim skoczkiem po Svenie Hannawaldzie, któremu udała się ta sztuka.

Na godzinę 17:00 przewidziano rozpoczęcie kwalifikacji, po których zawodnicy zostaną dobrani w pary, uwzględniając osiągnięte przez nich rezultaty. Z kolei o 15:00 odbędą się dwie serie oficjalnego treningu podczas, którego można przetestować obiekt. Punkt K ustanowiony został na 125. metrze, a oficjalny rekord należy do niemieckiego skoczka – Andreasa Wellingera, który 05 stycznia 2017 roku skoczył 144,5 metra.

Największe nadzieje po dobrych występach wiążemy z reprezentantami naszego kraju. Jako pierwszy z 19. numerem startowym zaprezentuje się Tomasz Pilch, a następnie 32. Jakub Wolny, 49. Maciej Kot, 51. Stefan Hula, 53. Piotr Żyła, 56. Dawid Kubacki, a jako ostatni 65. Kamil Stoch.

Po niefortunnym upadku w Innsbrucku wycofał się lider Pucharu Świata – Richard Freitag.

W klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni prowadzi Kamil Stoch, który ma przewagę 64,5 pkt nad Andreasem Wellingerem i 67,5 pkt nad Junshiro Kobayashim.

Program:

Piątek, 05.01.2018:

15:00 – oficjalny trening (2 serie)

17:00 – kwalifikacje

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.