TCS w Bischofshofen. Czas na ostatnie kwalifikacje turnieju. Jak wypadną Polacy? (lista startowa)

Pekka Tamminen, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Przed nami ostatni akt 71. Turnieju Czterech Skoczni. Zanim on jednak nastąpi, dzisiaj na skoczni im. Paula Ausserleitnera w Bischofshofen odbędą się treningi i kwalifikacje. Na starcie zobaczymy sześciu Polaków.

Pekka Tamminen, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Stoch wśród wielkich

Skocznia HS 142 w Bischofshofen to największy obiekt w turnieju. Do tego skoczkowie określają, że jest bardzo specyficzna, ze względu na swój długi, dość płaski najazd. Nie wszyscy potrafią się do niej dostosować. Jednak skocznia ta sprzyjała w przeszłości Polakom. Aż trzykrotnie triumfował tu Kamil Stoch, który za każdym razem wygrywał też cały Turniej Czterech Skoczni. Po jednym zwycięstwie mają także Adam Małysz i Dawid Kubacki, którzy podobnie jak Stoch, odnieśli je, jednocześnie triumfując w turnieju.

Obok Stocha w historii tej skoczni zapisali się także Janne Ahonen i Jens Weissflog, którzy również zwyciężali tutaj trzykrotnie.

Bezpieczna przewaga Graneruda?

Przed ostatnim konkursem 71. Turnieju Czterech Skoczni, Halvor Egner Granerud ma 23,3 punktu przewagi nad Dawidem Kubackim. Trzecie miejsce zajmuje Anze Lanisek, a tuż za nim plasuje się czwarty Piotr Żyła oraz piąty Kamil Stoch. Norweg skacze wyśmienicie, ale Bischofshofen to skocznia na której wiele można zarówno zyskać, jak i stracić.

Na liście startowej kwalifikacji znajduje się 65. zawodników z szesnastu państw. Zobaczymy też sześciu Polaków – Jana Habdasa (nr 9), Stefan Hulę (nr 21), Pawła Wąska (nr 42), Kamila Stocha (nr 56), Piotra Żyłę (nr 61) oraz Dawida Kubackiego (nr 65). Dwie serie treningowe mają rozpocząć się o godz. 14:15. Kwalifikacje zaplanowano na 16:30. Transmisję przeprowadzi Eurosport 1 oraz Player.

Lista startowa

źródło: informacja własna