TCS. Rosyjski skoczek zarażony koronawirusem

Jak na Twitterze poinformował dziennikarz Eurosportu Kacper Merk, jeden z rosyjskich skoczków został zarażony koronawirusem. Nie wiadomo na razie, który zawodnik otrzymał pozytywny test. Żaden z Rosjan nie wystartował dziś bowiem w pierwszym treningu.

fot. Wiktoria Wnętkowska

Niestety, po zamieszaniu związanym z fałszywie dodatnimi testami Klemensa Murańki oraz serwismena reprezentacji Niemiec w Oberstdorfie, temat koronawirusa powrócił w Garmisch-Partenkirchen. Wątpliwości wywołał pierwszy trening przed kwalifikacjami do drugiego konkursu 69. Turnieju Czterech Skoczni. Nie przystąpili do niego bowiem rosyjscy zawodnicy.

Niestety, odpuszczenie w komplecie pierwszej serii treningowej przez skoczków z Rosji nie jest przypadkiem. Jak na swoim profilu na Twitterze poinformował Kacper Merk, jeden z zawodników tej nacji otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Ponadto na kwarantannę trafili kolejny z Rosjan oraz dwaj członkowie sztabu.

Po drugim treningu wiadomo już, że zarażeni nie zostali Michaił Nazarow oraz Jewgienij Klimow. Obaj skoczkowie oddali próby w przeciwieństwie do Daniła Sadriejewa.

Źródło: Twitter – Kacper Merk