TCS: Problemy pierwszego lidera PŚ tego sezonu. Po zawodach w Oberstdorfie był wściekły i nie udzielał wywiadów

Fot. Angelika Uchacz

Fot. Angelika Uchacz

Daniel Andre Tande zaczął ten sezon zimowy od dwóch wygranych w Pucharze Świata i był liderem. Po kilku tygodniach wszystko jednak się zmieniło. Norweski skoczek w trzech ostatnich konkursach nie zdobył ani jednego punktu. Po niedzielnych zawodach w Oberstdorfie był tak sfrustrowany, że nie chciał rozmawiać z mediami. Jego zachowanie skomentował trener.

Dwudziestopięciolatek w pierwszej serii konkursu inaugurującego 68. Turniej Czterech Skoczni uzyskał ledwie 112,5 metra, co spowodowało trzeci z rzędu brak awansu do drugiej rundy. Norweg zajął dopiero czterdzieste trzecie miejsce. Daniel Andre Tande był tak wściekły, że wrócił natychmiast ze skoczni do hotelu i nie chciał rozmawiać z mediami. Rzecznik prasowy norweskiej kadry poinformował dziennikarzy w imieniu skoczka, że ten jest rozczarowany i nie będzie nikomu odpowiadał na pytania.

– Jest naprawdę zły. Przybył do Oberstdorfu z bardzo wysokimi oczekiwaniami i wie, że może wygrać konkursy skoków. Udowodnił to wcześniej. Potem jednak całkowicie się pogubił – mówił trener reprezentacji Norwegi Alexander Steockl dla NRK. – To trudna sytuacja dla niego. Ważne jest, aby dać mu trochę czasu na relaks. Potem porozmawiam o tym, jak postępować w tej sprawie – dodawał. Zdaniem eksperta norweskiej stacji Johanna Remena Evensena, jeśli Tande nie podniesie się w Ga-Pa, to zostanie wycofany z turnieju.

Źródło: NRK

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.