Peter PrevcPeter Prevc zdeklasował rywali w kwalifikacjach do noworocznego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Słoweniec poszybował na 139 m. W jutrzejszym konkursie zobaczymy czterech Polaków. 

Drugi w kwalifikacjach był Stefan Kraft, który poszybował na 135,5 m. Trzeci był Norweg Johann Andre Forfang (133 m). Czwarte miejsce zajął Kenneth Gangnes (131 m). Na piątym miejscu znalazł się Niemiec Richard Freitag (132,5 m). Czołową szóstkę zajął weteran skoków narciarskich, czyli Noriaki Kasai (130,5 m). Ex auquo siódme miejsce zajęli Anders Fannemel (128,5 m) oraz Roman Koudelka (128 m). Lider klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni Severin Freund zrezygnował z udziału w kwalifikacjach.

Podobnie jak Oberstdorfie najlepiej z Polaków w kwalifikacjach spisał się Stefan Hula (129 m) zajmując 18. miejsce. 121 m uzyskał Maciej Kot plasując się na 24. miejscu. Dopiero 33. miejsce zajął Kamil Stoch (119,5 m). Ostatnim Polakiem, który zakwalifikował się do konkursu był Dawid Kubacki, który był 40. (117 m). Klemens Murańka skoczył 115,5 m nie uzyskując awansu do jutrzejszego konkursu.

Jutrzejszy konkurs odbędzie się w systemie K.O. Najciekawszą parą będzie rywalizacja Petera Prevca z Severinem Freundem. Z punktu widzenia polskiego kibica interesująca parą będzie walka Stefana Huli z Kamilem Stochem.

Pełne wyniki kwalifikacji

Jutro o 14:00 (1 stycznia 2016 r.) odbędzie się drugi konkurs 64. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Mamy nadzieję, że zawody będą bardzo interesujące.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.