TCS: Prevc wygrywa serie próbną w Bischofshofen

DSC_0063-CopySłoweniec Peter Prevc okazał się najlepszy w serii próbnej przed ostatnim konkursem Turnieju Czterech Skoczni w Bischofschofen. Zawodnik ten skoczył 138 m. Z występu w serii treningowej zrezygnowali Maciej Kot oraz Andrzej Stękała. Więcej informacji wkrótce.

Na drugim miejscu znalazł się Norweg Kenneth Gangnes, który uzyskał taką samą odległość jak triumfator serii treningowej, czyli 138 m. Trzeci był Niemiec Severin Freund (136 m). Czwarty był młodszy z braci Prevców Domen skacząc 133,5 m. Na piątym miejscu znalazł się Mistrz Olimpijski Simon Ammann (134 m). Czołową szóstkę zamknął reprezentant gospodarzy Michael Hayboeck.

Najlepszy skok z Polaków oddał Dawid Kubacki (129 m), który dał mu 22. pozycję. Ex aequo na 32. miejscu znaleźli się Kamil Stoch (124 m) oraz Gregor Deschwanden (125 m). Stefan Hula został sklasyfikowany na 35. miejscu (120,5 m). Maciej Kot i Andrzej Stękała zdecydowali się na odpuszczenie serii treningowej.

O 17:00 odbędzie się ostatni konkurs w ramach 64. Turnieju Czterech Skoczni. Wszystko wskazuje na to, że triumfatorem tej edycji turnieju zostanie Słoweniec Peter Prevc.

Pełne wyniki serii treningowej w Bischofshofen

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.